Tournament Placers

106 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Matt Mayer Bethlehem Catholic FR 23-8 4-0
2nd Dave Evans Tunkhannock SO 34-3 2-1
3rd Tal-Reese Flemming Bethlehem Liberty JR 27-3 5-1
4th Peyton Brown Emmaus JR 30-4 3-2
5th Joseph Porco Delaware Valley SR 26-11 4-2
6th Robert Lawlor Father Judge JR 33-6 1-3
113 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Matthew Maloney Bethlehem Liberty JR 33-3 4-0
2nd Nick Onea Pottsville JR 32-6 2-1
3rd Andrew Smith Nazareth SO 23-10 5-1
4th Evan Gleason Easton FR 32-15 3-2
5th Sam Hanley Northampton JR 21-9 3-2
6th T.J. England Archbishop Wood SO 34-4 2-3
120 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Sean Pierson Nazareth JR 40-6 3-0
2nd Cameron Enriquez Stroudsburg JR 34-8 3-1
3rd Brandon Kassis Parkland JR 28-6 4-1
4th Logan Ninos Northampton SR 23-15 3-2
5th Duncan Waite St. Joseph's Prep SR 33-10 4-2
6th Eamonn Logue Father Judge SO 31-5 2-3
126 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Kenny Herrmann Bethlehem Catholic SO 34-10 3-0
2nd Nick Dolak Parkland SR 20-9 3-1
3rd Jagger Condomitti Northampton FR 32-9 4-1
4th David Krokowski Wyoming Valley West JR 30-6 3-2
5th Travis Brown Bethlehem Liberty JR 29-11 4-2
6th Josh Mason Blue Mountain SR 32-1 1-3
132 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Patrick Gould East Stroudsburg South JR 24-3 4-0
2nd Devon Britton Northampton JR 34-8 3-1
3rd Jonathan Miers Easton SO 35-4 3-1
4th Ryan O'Grady Nazareth SR 30-10 3-2
5th Tom Traver Tunkhannock JR 37-2 3-2
6th Anthony Mangione Stroudsburg SR 26-14 3-3
138 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Ryan Anderson Bethlehem Catholic JR 22-3 3-0
2nd Nate Stefanik Nazareth SO 25-9 3-1
3rd Zach Ortman Parkland SR 31-7 5-1
4th Mike McKinney Delaware Valley SR 32-12 3-2
5th Steven Storm Pocono Mountain East SO 23-2 3-2
6th Josh Brown James M. Coughlin SR 35-7 3-3
145 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Sammy Sasso Nazareth SR 40-1 3-0
2nd Cole Handlovic Bethlehem Catholic SO 28-8 3-1
3rd Jeremiah Oakes Scranton JR 35-5 3-1
4th Michael Kistler Northampton JR 29-9 4-2
5th Ben Huber Bethlehem Freedom SR 32-9 3-2
6th Joseph Barbella Bethlehem Liberty SR 24-13 3-3
152 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Luca Frinzi Bethlehem Catholic JR 31-8 3-0
2nd Lenny Pinto Stroudsburg FR 30-7 2-1
3rd William Evanitsky Scranton SR 38-0 3-1
4th Edward Hay Bangor SR 29-3 4-2
5th Connor Herceg Nazareth SO 28-12 4-2
6th Joseph Guida Parkland JR 15-7 2-3
160 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Michael Lewis Bethlehem Catholic SR 15-4 4-0
2nd Caden Wright Emmaus SO 31-4 3-1
3rd Jacob Burgette Scranton SR 33-6 3-1
4th Angel Garcia Mariana Bracetti Academy SO 25-3 2-2
5th Tyler DeLorenzo East Stroudsburg South SR 24-7 4-2
6th Eli Santiago Bethlehem Liberty SR 26-14 3-3
170 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Cade Wilson Nazareth SR 37-4 3-0
2nd Dominic Falcone Easton FR 21-12 3-1
3rd Cole Painter Pottsville SR 31-6 4-1
4th Steven Newell Dallas JR 36-1 3-2
5th Joe Kurtz Bethlehem Catholic JR 21-10 3-2
6th Joshua Talijan Bethlehem Liberty JR 21-8 3-3
182 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Damen Moyer Bethlehem Liberty JR 33-4 3-0
2nd Jeremy Seymour West Scranton JR 35-2 2-1
3rd Andrew Kidd Delaware Valley SR 26-5 4-1
4th Adam Lizak Parkland SR 29-10 4-2
5th Haakon Mathewson Bangor SR 21-5 4-2
6th Malcolm Hunt Roman Catholic SR 19-3 2-3
195 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Nate Stine Blue Mountain SR 35-2 3-0
2nd Robert Spezza Bethlehem Catholic SR 26-7 3-1
3rd Shane Noonan Hazleton Area JR 37-5 3-1
4th Tyler Neglia Wallenpaupack JR 27-7 4-2
5th Joseph Schrader Bangor JR 18-4 4-2
6th Tymothy Nevadomsky Pottsville JR 27-10 2-3
220 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Greg Bensley Pocono Mountain West SR 20-3 3-0
2nd Nick Nittoli Bangor JR 21-9 3-1
3rd Shane O'Rourke Crestwood SR 29-6 5-1
4th John McCarthy Delaware Valley SR 29-4 3-2
5th Sam Rice Tunkhannock SR 34-5 3-2
6th Jameel Coles Northeast High JR 37-0 2-3
285 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Garrett Zobel La Salle College SR 25-2 3-0
2nd John Pineda Easton SR 34-6 2-1
3rd Michael Leyland Roman Catholic JR 24-3 4-1
4th Thomas McKeough Bangor SR 27-4 4-2
5th Sammi Khamis Stroudsburg JR 25-12 4-2
6th Jase Crouse Bethlehem Catholic JR 15-9 2-3