Tournament Placers

106 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Joseph Longhi Mount Pleasant FR 19-10 2-0
2nd Dylan Klim Derry Area SO 10-11 1-1
3rd Logan Clawiter Southmoreland SO 8-11 0-2
113 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Damon Michaels Elizabeth Forward FR 18-0 4-0
2nd Shane Momyer Yough SR 4-0 3-1
3rd Josh Harbert Ligonier Valley SO 10-3 2-2
4th Sean Cain Mount Pleasant SO 10-15 1-3
5th Makayla Slack Southmoreland SR 6-18 0-4
120 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Xavier Merlin Derry Area SR 6-10 1-0
2nd Donovan Woytsek Elizabeth Forward SR 8-7 0-1
126 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Greg Shaulis Mount Pleasant FR 20-11 4-0
2nd Charles Banks Derry Area SO 7-14 3-1
3rd Bruce Krieger Ligonier Valley SO 5-9 2-2
4th Kashton Bish Southmoreland FR 13-13 1-3
5th Austin Wilson Elizabeth Forward SO 5-5 0-4
132 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Jamison Poklembo Mount Pleasant FR 23-9 3-0
2nd Justin Patton Elizabeth Forward FR 13-5 2-1
3rd Nick Lonas Ligonier Valley SO 1-5 1-2
4th Gavin Swarrow Southmoreland FR 1-8 0-3
138 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Ryan Harbert Ligonier Valley JR 11-3 5-0
2nd Caden Brock Elizabeth Forward SO 8-5 3-2
3rd Andrew Johnson Southmoreland JR 21-6 3-2
4th Lucas Shaulis Mount Pleasant JR 10-12 3-2
5th Nicholas Reeping Derry Area SR 10-12 1-4
6th Korvyn Johnson Yough SO 1-7 0-5
145 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Tyler Cymmerman Derry Area SR 23-3 2-0
2nd Conor Johnson Mount Pleasant JR 16-13 1-1
3rd Ben Plowman Ligonier Valley JR 0-2 0-2
152 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Khorter Drury Ligonier Valley JR 4-7 2-0
2nd Lucas Eicher Mount Pleasant JR 2-6 1-1
3rd Austin Hunker Southmoreland JR 6-18 0-2
160 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Bryson Robinson Southmoreland JR 19-10 2-0
2nd Abe Mundorff Ligonier Valley SO 9-6 1-1
3rd Jackson Hutter Mount Pleasant FR 8-19 0-2
172 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Noah Gnibus Mount Pleasant JR 20-8 3-0
2nd Josh Thoma Southmoreland JR 17-8 2-1
3rd Eric Catone Derry Area JR 12-10 1-2
4th Dominick Yocolano Elizabeth Forward SR 2-5 0-3
189 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Tiberius Ten Elizabeth Forward SR 11-4 4-0
2nd Ben Yeskey Southmoreland JR 6-8 3-1
3rd Nathan Barkley Derry Area FR 6-8 2-2
4th Aaron Stasko Mount Pleasant JR 6-18 1-3
5th Mckinley Shearer Ligonier Valley SO 4-6 0-4
215 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Dayton Pitzer Mount Pleasant JR 27-2 2-0
2nd Anthony Govern Southmoreland JR 19-7 1-1
3rd Billy Sugden Ligonier Valley SO 3-5 0-2
285 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Ian Fasano Mount Pleasant SR 24-9 4-0
2nd Nicholas Murphy Elizabeth Forward JR 13-1 3-1
3rd Mason Neiderhiser Southmoreland SO 10-17 2-2
4th Noah Cymmerman Derry Area JR 8-13 1-3
5th Arthur Hoak Yough SR 1-1 0-4