Tournament Placers

106 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Dave Evans Tunkhannock SO 15-2 3-0
2nd 6 Cadden Kucek Wyoming Valley West SO 9-6 2-1
3rd 2 Nino Cinti James M. Coughlin SO 11-5 2-1
4th 4 Zach Capie Greater Nanticoke SO 4-5 2-2
5th 5 Cael Davis Hanover Area FR 8-5 3-1
6th 3 Hunter Greenberg Crestwood SO 6-10 3-2
113 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 J.J. White Wyoming Valley West SO 13-6 4-0
2nd 2 Joe Rowley Hanover Area SO 9-6 2-1
3rd 4 Trey Zabroski Crestwood FR 9-5 3-1
4th 6 Tino Morrow James M. Coughlin JR 4-8 2-2
5th 3 Liam Farrell Dallas JR 4-7 3-1
6th 5 Matt Rosentel Tunkhannock FR 10-6 2-2
120 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 3 Darren Clarke James M. Coughlin FR 11-5 3-0
2nd 5 Justin Sterling Crestwood FR 10-6 3-1
3rd 2 David Gavek Tunkhannock SR 10-7 2-1
4th 8 Christian Kislan Hazleton Area FR 5-7 1-2
5th 6 Zack Stuart Lake Lehman FR 8-5 3-1
6th 4 Ben Yanchick Dallas SO 4-8 1-2
126 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 David Krokowski Wyoming Valley West JR 13-6 3-0
2nd 13 Patrick Clarke James M. Coughlin SR 0-0 3-1
3rd 1 Robert Long Lake Lehman JR 12-3 2-1
4th 3 Jordan Miale Crestwood SO 3-3 1-2
5th 4 Ethan Munley Tunkhannock SO 5-4 3-1
6th 5 Anthony Thomas Pittston Area FR 2-3 1-2
132 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Jake Brown James M. Coughlin SR 13-2 3-0
2nd 2 Gavin D'Amato Tunkhannock SO 15-6 2-1
3rd 3 Charles Everdale Hazleton Area SO 9-5 3-1
4th 4 Garrett Swank Crestwood JR 7-7 1-2
5th 6 Ryan Lombardo Pittston Area SR 1-3 2-1
6th 5 Garrett Kolb Lake Lehman SR 9-4 2-2
138 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Tom Traver Tunkhannock JR 16-1 4-0
2nd 2 Josh Brown James M. Coughlin SR 14-3 3-1
3rd 6 Hunter Burke Lake Lehman FR 9-4 3-1
4th 4 Stephen Martisofski Hazleton Area JR 4-8 1-2
5th 3 Robin Wrobleski Wyoming Area JR 7-5 3-1
6th 12 Thaddeus Mead Dallas FR 2-5 3-2
145 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 D.J. Erickson Hanover Area JR 12-3 3-0
2nd 2 Landon Stanislow Wyoming Valley West SR 10-7 3-1
3rd 4 Kade Kravits Dallas SR 12-6 3-1
4th 3 Charlie Banashefski Wyoming Area SO 7-4 1-2
5th 5 Joey Pahler James M. Coughlin SR 6-4 4-1
6th 13 Jake Trumbower Lake Lehman FR 9-7 3-2
152 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Tashawn Qualls James M. Coughlin SR 11-6 4-0
2nd 2 Collin Kudrako-Kashatus Greater Nanticoke SO 3-5 3-1
3rd 4 Nick Solinsky Dallas SO 4-8 2-1
4th 3 Alex Pierce Wyoming Area SO 7-4 1-2
5th 7 Brian Christ Tunkhannock FR 3-11 3-1
6th 5 Chase Button Lake Lehman SO 3-5 1-2
160 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Ron Grevera Crestwood SR 12-2 4-0
2nd 7 Jayson Brielmeier Hazleton Area JR 8-7 3-1
3rd 3 Adam Eckhart Greater Nanticoke SO 6-3 2-1
4th 4 Austin DeWald Berwick SR 4-5 2-2
5th 2 John Betzko Dallas JR 9-5 3-1
6th 8 Jaylon Brunson Wyoming Valley West JR 8-9 2-2
170 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Steven Newell Dallas JR 14-1 4-0
2nd 2 Corey Mruk Wyoming Area SO 6-6 2-1
3rd 3 Colin Browne Elmer L. Meyers SR 9-4 2-1
4th 5 Jake Marnell Hazleton Area SO 9-7 2-2
5th 7 Mike Lenahan Hanover Area SR 10-5 4-1
6th 4 Isaiah Johnson Greater Nanticoke SO 6-4 1-2
182 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Connor Munley Tunkhannock SR 15-3 3-0
2nd 3 Jake Cole James M. Coughlin SR 1-0 2-1
3rd 2 Ryan Black Crestwood SR 9-6 2-1
4th 4 Jaryn Polit-Moran Wyoming Area JR 9-5 1-2
5th 6 Len Kelley Dallas SO 3-8 2-1
6th 9 Seth Hunsinger Hazleton Area FR 2-4 2-2
195 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Shane Noonan Hazleton Area JR 14-4 3-0
2nd 1 Sam Rice Tunkhannock SR 17-2 2-1
3rd 4 Justin Joseph Wyoming Area SR 7-4 3-1
4th 3 JJ Hooper Hanover Area SR 11-5 1-2
5th 5 T.J. Meehan Lake Lehman JR 8-5 2-1
6th 7 Seth Decker Wyoming Valley West JR 5-7 1-2
220 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Shane O'Rourke Crestwood SR 12-2 3-0
2nd 2 Tom Mercadante Hanover Area SR 10-7 3-1
3rd 4 Jake Stephens Tunkhannock JR 0-0 2-1
4th 3 Shane Repasky Greater Nanticoke JR 6-5 1-2
5th 7 Aaron Warnagiris James M. Coughlin SO 3-7 2-1
6th 5 Charles Harry Lake Lehman SR 1-6 1-2
285 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 3 Kaleb Konigus Lake Lehman SR 10-3 3-0
2nd 1 Damon Barhight Wyoming Area SR 6-3 2-1
3rd 2 Shawn Henniger Dallas JR 14-2 2-1
4th 4 Corey Harrison James M. Coughlin SR 7-4 1-2
5th 5 Michael Fuchick Hazleton Area JR 12-7 2-1
6th 7 Jake Rutkowski Pittston Area SR 1-5 2-2