Tournament Placers

106 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Alejandro Herrera Seneca Valley 7 FR 42-8 4-0
2nd Kurtis Phipps Norwin 7 SO 36-0 3-1
3rd Tal-Reese Flemming Bethlehem Liberty 11 JR 32-4 6-1
4th Matt Mayer Bethlehem Catholic 11 FR 27-8 4-2
5th Kyle Waterman Council Rock South 1 SO 41-4 3-2
6th Ben Monn Cumberland Valley 3 SO 36-7 2-3
7th Matt Sarbo Altoona 6 FR 30-5 3-2
8th Matt Vulakh Pope John Paul II 1 FR 27-5 3-3
113 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Ryan Sullivan Shaler 7 JR 38-1 4-0
2nd Killian Delaney WC Henderson 1 SO 38-5 3-1
3rd Kyle Burkholder Hempfield Area 7 JR 35-4 5-1
4th Cole Wilson Northeastern 3 SO 34-3 5-2
5th Matthew Maloney Bethlehem Liberty 11 JR 37-3 3-2
6th Andrew Smith Nazareth 11 SO 28-11 4-3
7th Will Betancourt Manheim Central 3 SO 32-0 3-2
8th Christian Fisher Mifflin County 6 JR 31-7 2-3
120 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Logan Macri Canon McMillan 7 SR 35-2 4-0
2nd Doug Zapf Downingtown West 1 SR 44-4 3-1
3rd Sean Pierson Nazareth 11 JR 43-6 4-1
4th J.J. Wilson Cedar Cliff 3 JR 38-4 3-2
5th Wyatt Henson Waynesburg Central 7 FR 39-10 4-2
6th Cameron Enriquez Stroudsburg 11 JR 37-9 4-3
7th Louis Newell Seneca Valley 7 SR 38-4 3-2
8th Paniro Johnson Erie Cathedral Prep 10 FR 24-6 3-3
126 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Sam Hillegas North Hills 7 SO 29-1 4-0
2nd Chris Wright Central Dauphin 3 SR 45-1 3-1
3rd Dalton Rohrbaugh Spring Grove 3 SR 40-2 5-1
4th Kenny Herrmann Bethlehem Catholic 11 SO 37-10 4-2
5th Jacob Ealy Hopewell 7 JR 33-4 4-2
6th Gabe Willochell Greater Latrobe 7 SO 32-6 3-3
7th Caleb Morris Waynesburg Central 7 SR 40-7 3-2
8th Gunnar Fuss Harry S. Truman 1 JR 33-2 2-3
132 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Jeffrey Boyd Erie McDowell 10 JR 32-2 4-0
2nd Colton Camacho Franklin Regional 7 JR 37-2 3-1
3rd Devon Britton Northampton 11 JR 37-9 5-1
4th Andrew Wert Central Dauphin 3 SR 41-3 3-2
5th Nick Coy Penn Trafford 7 JR 26-7 5-2
6th Tyler Williams Souderton 1 JR 30-7 2-3
7th Ben Radner Council Rock South 1 SR 31-10 4-2
8th Jonathan Miers Easton 11 SO 38-5 2-3
138 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Ryan Anderson Bethlehem Catholic 11 JR 25-3 4-0
2nd Seth Koleno Bald Eagle Area 6 SR 34-0 3-1
3rd Noah Levett Kiski Area 7 SR 40-4 4-1
4th Paul Feite Northern York 3 SR 33-3 3-2
5th Cameron Robinson Council Rock North 1 SO 34-5 4-2
6th Nathan Stefanik Nazareth 11 SO 28-10 4-3
7th Zach Ortman Parkland 11 SR 36-8 3-2
8th Leno Ciotti Erie McDowell 10 SR 27-6 2-3
145 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Sammy Sasso Nazareth 11 SR 43-1 4-0
2nd Kolby Ho DuBois 9 SR 32-4 3-1
3rd Ryan Vulakh Pope John Paul II 1 JR 27-4 4-1
4th Micah Hoffman Northern York 3 SR 34-3 3-2
5th Jobe Chishko Penn Trafford 7 SR 34-7 4-2
6th Cole Handlovic Bethlehem Catholic 11 SO 31-9 4-3
7th Cam Connor Kiski Area 7 JR 37-5 3-2
8th Alexander Hornfeck Mars 7 SR 34-3 2-3
152 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st William Evanitsky Scranton 2 SR 41-1 4-0
2nd Gage McClenahan Bald Eagle Area 6 SO 32-4 3-1
3rd Luke Kemerer Hempfield Area 7 SR 37-2 6-1
4th Daniel Mancini Owen J. Roberts 1 JR 38-4 4-2
5th Clayton Ulrey Lower Dauphin 3 SO 34-2 3-2
6th Ty McGeary West Allegheny 7 JR 35-7 3-3
7th Luca Frinzi Bethlehem Catholic 11 JR 34-8 3-2
8th Cole Spencer Pine-Richland 7 FR 29-3 3-3
160 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Carter Starocci Erie Cathedral Prep 10 JR 42-0 4-0
2nd Zachary Hartman Belle Vernon 7 SR 40-1 3-1
3rd Gerrit Nijenhuis Canon McMillan 7 SO 40-5 4-1
4th Luke Stout Mount Lebanon 7 SO 31-5 4-2
5th Jacob Burgette Scranton 2 SR 36-7 4-2
6th AJ Wilson Solanco 3 SR 37-1 3-3
7th Patrick O'Neill North Penn 1 JR 32-7 4-2
8th Ethan Baney South Western 3 SO 35-6 3-3
170 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Trent Hidlay Mifflin County 6 SR 39-0 4-0
2nd Luke Nichter Chambersburg 3 SO 35-6 3-1
3rd Cade Wilson Nazareth 11 SR 40-4 4-1
4th Jesse Quatse Greensburg Salem 7 SR 34-5 5-2
5th Scott Joll Belle Vernon 7 JR 39-3 3-2
6th Maximus Hale Downingtown West 1 SO 47-6 3-3
7th Ben Root Solanco 3 SR 28-2 4-2
8th Tyler Mousaw Unionville 1 SO 35-9 3-3
182 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Joshua Stillings Pennridge 1 SR 27-1 4-0
2nd Tim Wallace Albert Gallatin 7 SR 34-3 3-1
3rd Max Shaw Thomas Jefferson 7 JR 22-3 5-1
4th Christian Sequete Butler 7 SR 33-3 5-2
5th Donovon Ball Cedar Cliff 3 JR 37-6 4-2
6th Josh Krieger Shikellamy 4 SR 29-6 2-3
7th Brendan Shaffer Lower Dauphin 3 SR 33-4 4-2
8th Mason McCready Hollidaysburg 6 JR 27-6 3-3
195 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Luke McGonigal Clearfield 9 SR 31-1 4-0
2nd Cole Urbas State College 6 JR 26-1 3-1
3rd Jake Koser Northern York 3 SR 29-3 5-1
4th Elijah Jones Boyertown 1 SR 39-3 4-2
5th Dorian Crosby Erie Cathedral Prep 10 SO 37-7 4-2
6th Nate Ansell Connellsville 7 SR 22-3 2-3
7th Yusuf Aladinov William Tennent 1 SR 37-9 4-2
8th Mitchell Talbott Central Dauphin 3 SR 36-9 2-3
220 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Hunter Catka Sun Valley 1 SO 37-1 4-0
2nd Parker McClellan Altoona 6 SR 27-5 3-1
3rd Greg Bensley Pocono Mountain West 11 SR 23-3 5-1
4th Cole Forrester Shippensburg 3 SR 34-0 3-2
5th Ian Edenfield Laurel Highlands 7 SR 30-5 3-2
6th Denny Karas Exeter 3 SR 39-3 3-3
7th Jake Slinger Upper St. Clair 7 JR 33-3 3-2
8th Nate Schon Selinsgrove 4 FR 26-0 2-3
285 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Isaac Reid Kiski Area 7 SR 19-0 4-0
2nd Kawaun Deboe Erie Cathedral Prep 10 JR 39-1 3-1
3rd Gerald Brown West Mifflin 7 SR 36-2 5-1
4th Michael Wolfgram Central York 3 JR 36-0 3-2
5th Garrett Zobel LaSalle 12 SR 28-2 4-2
6th Ryan Stewart Warwick 3 SR 36-3 3-3
7th Michael Leyland Roman Catholic 12 SR 28-4 4-2
8th Ryan Cody North Penn 1 SR 35-5 2-3