Tournament Placers

106 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Gary Steen Reynolds 10 FR 41-4 4-0
2nd Patrick DeMark Trinity 3 SO 32-2 3-1
3rd Conner Redinger Quaker Valley 7 FR 35-1 4-1
4th Sheldon Seymour Troy 4 SO 32-1 3-2
5th Gable Strickland Benton 4 FR 28-9 4-2
6th Amonn Ohl St. Joseph's Academy 6 FR 39-2 3-3
7th Blake Showers Biglerville 3 SO 33-3 4-2
8th Logan Jaquay Eisenhower 10 SO 34-5 3-3
113 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Josh Boozel Mount Union 6 SR 34-3 4-0
2nd Brock McMillen Glendale 6 FR 38-3 3-1
3rd Beau Bayless Reynolds 10 JR 44-4 4-1
4th Ian Oswalt Burrell 7 FR 43-8 4-2
5th Wyatt Lutz Montoursville 4 SR 36-2 3-2
6th Patrick Edmonson Southern Columbia 4 FR 40-9 4-3
7th Nate Smith Bishop McDevitt 3 SO 28-1 3-2
8th Blake Passarelli Curwensville 9 JR 28-5 2-3
120 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Jaret Lane Southern Columbia 4 SR 44-1 4-0
2nd Chase Shields Bishop McDevitt 3 JR 37-4 3-1
3rd Richie Markulics Notre Dame-Green Pond 11 JR 31-4 6-1
4th Isaac Crowell Fort LeBoeuf 10 SR 34-5 3-2
5th Zack Witmer St. Joseph's Academy 6 FR 40-2 3-2
6th Andrew Ischo Reynolds 10 JR 28-10 3-3
7th Manny Dovshek Bentworth 7 SR 25-8 4-2
8th Derrick Christie Westmont Hilltop 6 SR 29-9 2-3
126 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Gavin Teasdale Jefferson Morgan 7 SR 36-2 4-0
2nd Joshua Jones Saucon Valley 11 JR 33-2 3-1
3rd Garret Cornell Everett 5 JR 34-3 5-1
4th Tye Varndell Cambridge Springs 10 JR 35-4 3-2
5th A.J. Burkhart Athens 4 SR 35-5 3-2
6th Bronson Garber Upper Dauphin 3 JR 43-3 4-3
7th Jeremy Hanford Warrior Run 4 SR 30-7 3-2
8th Colin Leonard Northern Lebanon 3 JR 46-6 2-3
132 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Joseph Klock Muncy 4 SR 43-5 4-0
2nd Cole Rhone Benton 4 SR 34-4 3-1
3rd Rocco Bartolo Reynolds 10 JR 32-8 5-1
4th Mark-Samuel Sallot Harbor Creek 10 SR 43-2 4-2
5th Ryan McGuire Notre Dame-Green Pond 11 SR 29-4 3-2
6th Nathan Higley Sullivan County 4 FR 34-5 2-3
7th Anthony Corrado Burrell 7 FR 35-13 4-2
8th Trent Schultheis Freedom Area 7 FR 37-15 3-3
138 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Cole Matthews Reynolds 10 SR 43-2 4-0
2nd Caleb Dowling St. Joseph's Academy 6 SO 34-1 3-1
3rd Matthew Milbrand Bloomsburg 4 SR 35-3 4-1
4th Charlie Beatty Marion Center 6 SR 31-7 3-2
5th Brock Salvatore Sharpsville 10 SR 29-8 5-2
6th Lukas McClain Ridgway 9 SR 32-5 3-3
7th Jason Jones Saucon Valley 11 SR 33-4 3-2
8th Braden Swab Central 6 SR 31-5 2-3
145 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Nathan Haubert Palisades 11 JR 27-3 4-0
2nd Kollin Myers Boiling Springs 3 JR 40-2 3-1
3rd Tyler Griffiths Southmoreland 7 SR 22-6 4-1
4th Caleb Hetrick Brookville 9 SR 32-5 3-2
5th Hunter Michaels Reynolds 10 SR 35-7 5-2
6th Gabe Miller Pequea Valley 3 JR 38-3 4-3
7th Mike Cusick South Fayette 7 SR 36-6 4-2
8th Mikey Doerflinger Slippery Rock 10 SR 28-7 3-3
152 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Thayne Lawrence Frazier 7 SO 26-2 4-0
2nd Justin McCoy Chestnut Ridge 5 SR 42-1 3-1
3rd Andrew Todaro Mount Union 6 SR 34-5 5-1
4th Tyler Wileman Juniata 6 JR 36-9 4-2
5th Corey Christie Burrell 7 SR 35-10 4-2
6th Peyton Hearn Conneaut Area 10 JR 35-4 4-3
7th Cade Linn Southern Columbia 4 SO 39-9 3-2
8th Darren Beall Bermudian Springs 3 SR 34-9 3-3
160 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Caleb Clymer Northwestern Lehigh 11 SR 34-0 4-0
2nd Jacob Kallenborn Port Allegany 9 SR 36-1 3-1
3rd Jared McGill Chestnut Ridge 5 JR 42-0 4-1
4th Creighton Edsell Wyalusing 4 SR 40-1 4-2
5th Tyler Stoltzfus Mifflinburg 4 SO 37-3 4-2
6th Derek Yingling West Branch 6 JR 35-1 2-3
7th Nate Bradley Athens 4 SR 32-7 3-2
8th Shaun Gates Burrell 7 SR 38-11 3-3
170 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Edmond Ruth Susquehanna Township 3 JR 28-0 4-0
2nd Robert Patrick Ligonier Valley 6 SR 31-0 3-1
3rd Dalton Group Susquenita 3 SR 36-2 4-1
4th Christian Clutter McGuffey 7 JR 42-4 5-2
5th Jaden Datz Southmoreland 7 SR 29-5 4-2
6th Derek Brown Penn Cambria 6 JR 34-5 2-3
7th Owen Hivner Lackawanna Trail 2 SR 35-4 3-2
8th Carl Harris Littlestown 3 JR 30-4 3-3
182 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Cody Mulligan Saegertown 10 SR 36-3 4-0
2nd Julian Gorring Fort LeBoeuf 10 JR 27-5 3-1
3rd Gaige Garcia Southern Columbia 4 SO 41-2 4-1
4th Luca Colestock Camp Hill 3 SR 36-3 4-2
5th Jonathan Vargo Bentworth 7 JR 30-6 4-2
6th Matt Lewandowski Mahanoy 11 SR 32-3 2-3
7th Andrew Shedleski Lewisburg 4 SR 35-3 3-2
8th Hunter O'Connor Jersey Shore 4 JR 31-7 3-3
195 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Gavin Hoffman Montoursville 4 SR 41-0 4-0
2nd Chase Dull Bermudian Springs 3 JR 36-3 3-1
3rd Clay Verbanac Cambridge Springs 10 SR 33-6 5-1
4th Ivan Balavage Scranton Prep 2 SR 38-5 4-2
5th Brenden Calvin Greenville 10 SR 38-2 3-2
6th Bryson Miller Freedom Area 7 JR 32-4 2-3
7th Lucas Folmar Harbor Creek 10 SR 44-3 4-2
8th Brady Herr Newport 3 SR 32-5 2-3
220 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Anthony Walters Bishop McCort 6 SR 31-0 4-0
2nd Dominic DeLuca Derry Area 7 JR 45-4 3-1
3rd Jacob McMaster Greenville 10 JR 38-0 4-1
4th Jake Ryan Mount Union 6 SO 35-7 4-2
5th Landon Fisher Huntingdon 6 SR 41-5 4-2
6th Khalil Messai Jamestown 10 SR 27-4 3-3
7th Cole Fuller Western Wayne 2 SR 32-1 3-2
8th Hunter Poust Muncy 4 SR 40-1 2-3
285 pounds
Place Name School Dist Grade Season Tourney
1st Dan Scheib Tri Valley 11 SR 34-0 4-0
2nd Bishop McCoy South Side Beaver 7 SR 39-1 3-1
3rd Josiah Jones Bishop McCort 6 SR 31-2 4-1
4th Steven McClure Curwensville 9 SR 31-3 3-2
5th Justin Kriner North Penn-Liberty 4 SR 29-5 4-2
6th John Fulmer Southern Columbia 4 SR 44-6 3-3
7th David Schuffert Valley 7 JR 34-4 3-2
8th Colby Whitehill Brookville 9 SO 37-4 3-3