Tournament Placers

106 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 4 Brandon Grogan Abington Heights FR N/A 3-0
2nd 7 Austin Fashouer West Scranton FR N/A 2-1
3rd 3 Travis Norman Delaware Valley SO N/A 3-1
4th 9 Antonio D'Apollonio Scranton Prep FR N/A 3-2
5th 5 Tristyn Bodie Honesdale FR N/A 2-2
6th 2 Dwight Abram Jr. Scranton SO N/A 1-3
113 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Joseph Porco Delaware Valley SR N/A 3-0
2nd 2 Anthony Caramanno West Scranton SO N/A 2-1
3rd 7 Andrew Rosevear Montrose FR N/A 3-1
4th 3 Connor Chernesky Scranton Prep JR N/A 2-2
5th 5 Breydan Smith Scranton JR N/A 2-2
6th 4 Michael Mirailh-DeVore Western Wayne FR N/A 1-3
120 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 8 Preston Machado Delaware Valley FR N/A 4-0
2nd 2 Sammy Segers Scranton Prep JR N/A 2-1
3rd 1 Nathaniel McArthur Blue Ridge JR N/A 3-1
4th 5 Barry Spriggs Mountain View FR N/A 2-2
5th 3 Ty Wilmot Abington Heights SO N/A 2-2
6th 7 Peter West Honesdale FR N/A 2-3
126 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Robert Zelinski Scranton JR N/A 3-0
2nd 10 Joe Casella Delaware Valley SO N/A 3-1
3rd 2 Randy Bonitz West Scranton SO N/A 3-1
4th 8 Joe Monahan Scranton Prep FR N/A 3-2
5th 4 Dillon Dante Western Wayne SO N/A 2-2
6th 3 Tony Mellado Valley View JR N/A 1-3
132 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Joseph Hester Montrose JR N/A 3-0
2nd 3 Garrett Walsh West Scranton SO N/A 2-1
3rd 9 Oliver Egan Scranton Prep FR N/A 4-1
4th 4 Machias Magill Delaware Valley SO N/A 2-2
5th 6 Mitchell Herzog Western Wayne JR N/A 2-2
6th 2 Cullen Ratchford Lackawanna Trail SO N/A 1-3
138 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Mike McKinney Delaware Valley SR N/A 3-0
2nd 2 Matt Davis Honesdale SR N/A 2-1
3rd 13 James Brown Abington Heights FR N/A 4-1
4th 3 Chuck Rohan Montrose JR N/A 2-2
5th 11 Dalton Klinges Lackawanna Trail FR N/A 3-2
6th 5 Nate Barton Blue Ridge SO N/A 2-3
145 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 3 Jeremiah Oakes Scranton JR N/A 3-0
2nd 1 Ryan Hartman Wallenpaupack JR N/A 2-1
3rd 2 Jack Dardia Delaware Valley SR N/A 3-1
4th 5 Makeela Fabrizio Montrose SR N/A 3-2
5th 4 Joe Rutledge Honesdale SR N/A 2-2
6th 6 Jacob Rosenstein Abington Heights JR N/A 2-3
152 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 William Evanitsky Scranton SR N/A 3-0
2nd 6 Adam Roe Blue Ridge JR N/A 3-1
3rd 7 Anthony Krug Wallenpaupack SR N/A 4-1
4th 9 Damien Lobello Delaware Valley JR N/A 3-2
5th 5 Mikyle Fabrizio Montrose SR N/A 2-2
6th 2 Nathan Trotta West Scranton JR N/A 1-3
160 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Jacob Burgette Scranton SR N/A 3-0
2nd 2 Braden McIntosh Western Wayne SR N/A 2-1
3rd 7 Sam Northup Abington Heights JR N/A 4-1
4th 5 Shawn Davis Delaware Valley SR N/A 3-2
5th 4 Tyler Connor West Scranton JR N/A 3-2
6th 3 Chris Kinder Elk Lake SR N/A 1-3
170 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 10 Jason Henderson Delaware Valley FR N/A 4-0
2nd 1 Cole Aukema Montrose SR N/A 2-1
3rd 3 Michael O'Day Honesdale SR N/A 3-1
4th 2 Christopher Langan Abington Heights SR N/A 2-2
5th 4 Alexander Hollister Western Wayne SO N/A 2-2
6th 9 Hayden D'Angelo Scranton JR N/A 2-3
182 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Jeremy Seymour West Scranton JR N/A 3-0
2nd 1 Andrew Kidd Delaware Valley SR N/A 2-1
3rd 5 Jake Kabonick Honesdale JR N/A 3-1
4th 4 Derek Swoyer Western Wayne SR N/A 2-2
5th 3 Owen Hivner Lackawanna Trail SR N/A 2-2
6th 6 Bryan Ryan Montrose JR N/A 2-3
195 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Tyler Neglia Wallenpaupack JR N/A 3-0
2nd 2 Brandon Crusen Scranton JR N/A 2-1
3rd 4 Shane Fagan Delaware Valley SR N/A 3-1
4th 3 Marc Avila Montrose JR N/A 2-2
5th 9 Michael Ehrlich Honesdale SO N/A 3-2
6th 7 Julian Rivera West Scranton SR N/A 1-3
220 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Ivan Balavage Scranton Prep SR N/A 3-0
2nd 2 John Kuhns-Miller Honesdale SR N/A 2-1
3rd 3 Noah Worsnick West Scranton SR N/A 3-1
4th 6 Tre Kerrigan Abington Heights SO N/A 2-2
5th 8 Jose Falcon Delaware Valley JR N/A 2-2
6th 5 Justin Kelly Montrose JR N/A 1-3
285 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Dave DeGroat Wallenpaupack SR N/A 3-0
2nd 3 John Shnipes Valley View SO N/A 2-1
3rd 4 Jerry Fassett Elk Lake SR N/A 3-1
4th 2 R.J. Knott Abington Heights JR N/A 2-2
5th 9 Jack McAllister Western Wayne SO N/A 3-2
6th 6 Ken Huber Honesdale SR N/A 2-3