Tournament Placers

106 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Robert Lawlor Father Judge JR 30-6 3-0
2nd Dante Iuliano St. Joseph's Prep SO 32-7 2-1
3rd Nicholas Marchesano Archbishop Ryan SO 28-8 3-1
4th Emmanuel Santana Northeast High SO 13-7 2-2
5th Tatyana Ortiz Mariana Bracetti Academy JR 12-9 1-2
6th Maurice Webb George Washington FR 5-5 0-3
113 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st T.J. England Archbishop Wood SO 31-4 3-0
2nd Liam Logue Father Judge JR 25-5 2-1
3rd Sean Guinan St. Joseph's Prep SO 36-3 3-1
4th Matthew Weinberg Archbishop Ryan SO 24-11 2-2
5th Mike Acevedo Northeast High JR 14-7 2-2
6th Justin Braddock Martin Luther King SO 19-15 1-3
120 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Eamonn Logue Father Judge SO 28-5 3-0
2nd Duncan Waite St. Joseph's Prep SR 31-9 2-1
3rd Tommy Hooven Archbishop Wood SR 17-12 3-1
4th Sami Kakar Central High JR 23-10 2-2
5th Jonathan Lebron Academy at Palumbo FR 9-4 2-2
6th Liam O'Toole Archbishop Ryan SO 29-9 1-3
126 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Shawn Marchesano Archbishop Ryan JR 35-4 3-0
2nd Reynaldo Garcia Mariana Bracetti Academy FR 11-7 2-1
3rd Zimir Rice Overbrook SO 6-3 3-1
4th Nicholas Palermo St. Joseph's Prep SR 19-18 2-2
5th John Matthews Father Judge SR 17-19 2-2
6th Aboubakare Diaby Central High FR 17-16 1-3
132 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Jared Johnson Roman Catholic JR 22-9 3-0
2nd Max Shaffer Archbishop Wood SR 22-12 2-1
3rd John Santiago Mariana Bracetti Academy SR 15-6 2-1
4th Nick Poulos Archbishop Carroll SR 27-0 2-2
5th Adrian Lugo Northeast High SR 21-6 2-2
6th Dennis Belleh Overbrook JR 17-10 0-3
138 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Caesar Fountain Father Judge JR 34-3 3-0
2nd Talon Pisarchuk Archbishop Wood FR 28-9 2-1
3rd Michael Rubino Northeast High SR 30-5 3-1
4th Alejandro Garcia St. Joseph's Prep JR 11-15 2-2
5th Jackson Fung Central High SR 22-15 2-2
6th Emmanuel Martinez Olney Charter SR 6-4 1-3
145 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Matthew Palage Archbishop Wood SR 13-3 3-0
2nd Dom Galasso Roman Catholic JR 18-12 2-1
3rd Matthew Kidwell Father Judge SO 23-11 3-1
4th Naseen Pennington South Philadelphia SO 23-3 2-2
5th Steven LeBron Academy at Palumbo SR 12-1 2-2
6th Charles Henry Central High SR 19-15 1-3
152 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Lucien Anderson Central High JR 24-4 3-0
2nd Xavier Rivera Northeast High JR 28-7 2-1
3rd Daniel Guinan St. Joseph's Prep SR 19-14 2-1
4th Zac St. Thomas Archbishop Wood JR 23-12 2-2
5th Elvy J. DeCoo Archbishop Ryan JR 30-8 1-2
6th Brenden Spicer Father Judge SO 22-13 1-3
160 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Angel Garcia Mariana Bracetti Academy SO 22-3 3-0
2nd Jack McQuaid Archbishop Carroll JR 26-2 2-1
3rd Christian Petrucci Roman Catholic SR 19-11 3-1
4th Grigol Khochiashvili Central High SO 22-4 2-2
5th Liam Jones Archbishop Wood JR 19-15 2-2
6th Adam Staples St. Joseph's Prep SR 13-21 1-3
170 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Dan Dugan Father Judge SR 25-6 3-0
2nd Vlad Falendysh Central High SR 27-2 2-1
3rd Billy Grace Archbishop Wood JR 14-19 3-1
4th Carlson Ogene Northeast High SR 11-6 2-2
5th Connor Barberi St. Joseph's Prep JR 13-13 2-2
6th Nathan Williamson LaSalle JR 20-17 1-3
182 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Malcolm Hunt Roman Catholic SR 16-3 3-0
2nd Chris Lopez Northeast High JR 23-10 2-1
3rd Justin Bates Archbishop Wood SR 11-15 3-1
4th Declan Donaher St. Joseph's Prep SR 9-13 2-2
5th Dito Sakhokia George Washington JR 14-6 2-2
6th Sebastian Plummer Father Judge SO 9-16 1-3
195 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Daishawn Tilghman Overbrook SO 20-4 3-0
2nd Charley Mininger Archbishop Wood SO 12-12 2-1
3rd Amro Alshami George Washington SR 9-7 3-1
4th Shaun Buffert Roman Catholic SO 9-5 2-2
5th Maximus Fisher St. Joseph's Prep FR 7-19 2-2
6th Daniel McBride Archbishop Ryan SR 19-12 1-3
220 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Jameel Coles Northeast High JR 34-0 3-0
2nd Brett Tetlow Archbishop Ryan SR 31-5 2-1
3rd Gregory Pugh Central High SR 25-9 3-1
4th Joe McFibersima George Washington SR 8-4 2-2
5th Dillon Trainer LaSalle SO 7-10 2-2
6th Najee Harrison Overbrook JR 14-10 1-3
285 pounds
Place Name School Grade Season Tourney
1st Garrett Zobel LaSalle SR 22-2 3-0
2nd Michael Leyland Roman Catholic SR 22-2 2-1
3rd Oryan Lee Martin Luther King SR 25-7 3-1
4th Kenneth Purvis Frankford SR 14-3 2-2
5th Jared Hynson Northeast High SR 8-16 2-2
6th Joe Kelly Archbishop Wood SO 9-9 1-3