Tournament Placers

106 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Tal-Reese Flemming Bethlehem Liberty JR 5-0 4-0
2nd 2 Kyle Waterman Council Rock South SO 9-0 3-1
3rd 13 Kyle Hauserman Council Rock North FR 9-1 5-1
4th 3 Joseph Porco Delaware Valley SR 7-2 3-2
5th 4 Luis Vargas Bethlehem Freedom SO N/A 5-2
6th 5 Brandon Breidegan Northern Lebanon SO 9-3 3-3
7th 24 Gunnar Wagner Northampton SO 0-0 5-2
8th 8 John Corra Hazleton Area FR 7-4 3-3
113 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Matthew Maloney Bethlehem Liberty JR 12-0 4-0
2nd 20 Andrew Smith Nazareth SO 0-1 4-1
3rd 1 Maximino Mendez Council Rock South JR 1-0 4-1
4th 5 J.J. White Wyoming Valley West SO 9-4 4-2
5th 4 Nick Onea Pottsville JR 7-3 5-2
6th 3 Cullen Day Phillipsburg SR 6-1 2-3
7th 17 Evan Gleason Easton FR 9-1 5-2
8th 8 Joseph Tiwold Northampton SO 3-2 2-3
120 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Brandon Meredith Spring-Ford SR 9-0 4-0
2nd 9 Brandon Kassis Parkland JR 4-2 4-1
3rd 4 Travis Jones Phillipsburg JR 5-3 6-1
4th 7 Sebastian Mateo Bethlehem Liberty SR 15-1 5-2
5th 3 Kayde Althouse Cocalico SO 5-1 4-2
6th 5 Shane Hanson-Ashworth Council Rock South JR 8-3 3-3
7th 1 Luke Lucerne Council Rock North SO 9-1 3-2
8th 6 Corey Cope Quakertown JR 5-3 3-3
126 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Joshua Jones Saucon Valley JR 8-2 4-0
2nd 8 Travis Brown Bethlehem Liberty JR 11-2 4-1
3rd 1 Sean Pierson Nazareth JR 12-3 5-1
4th 6 Cal Schoffstall Pottsville SO 7-3 6-2
5th 14 Nick Dolak Parkland SR 8-1 4-2
6th 13 Logan Ninos Northampton SR 4-3 3-3
7th 5 David Krokowski Wyoming Valley West JR 9-4 4-2
8th 16 Jack McGill Spring-Ford FR 9-2 4-3
132 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Jonathan Miers Easton SO 6-1 4-0
2nd 1 Josh Mason Blue Mountain SR 6-0 3-1
3rd 13 Jagger Condomitti Northampton FR 5-2 6-1
4th 5 Ben Radner Council Rock South SR 8-2 4-2
5th 23 Drew Clearie Nazareth FR 3-5 6-2
6th 19 Michael Torres Bethlehem Liberty JR 11-5 3-3
7th 4 Colin Leonard Northern Lebanon JR 10-3 5-2
8th 9 Kyle Tino Phillipsburg JR 2-0 3-3
138 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 5 Devon Britton Northampton JR 7-3 5-0
2nd 2 Cameron Robinson Council Rock North SO 9-1 3-1
3rd 1 Cody Harrison Phillipsburg JR 6-1 4-1
4th 18 Andrew Evans Bethlehem Freedom SR N/A 6-2
5th 3 Brandon Connor Wilson (West Lawn) JR 7-2 3-2
6th 7 Matt Peters Northwestern Lehigh SR 6-1 4-3
7th 8 Justin Kyra Saucon Valley JR 7-3 4-2
8th 6 Mike McKinney Delaware Valley SR 8-3 3-3
145 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Zach Ortman Parkland SR 7-1 4-0
2nd 2 Jason Jones Saucon Valley SR 9-2 4-1
3rd 10 Nathan Stefanik Nazareth SO 2-0 6-1
4th 6 Kolbe Eidle Wilson (West Lawn) JR 7-2 6-2
5th 19 Jarret Niedosik North Penn SO 2-2 4-2
6th 13 Jayson Zinsmeister Phillipsburg JR 4-3 3-3
7th 5 Ben Huber Bethlehem Freedom SR N/A 4-2
8th 11 Landon Stanislow Wyoming Valley West SR 7-4 3-3
152 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Sammy Sasso Nazareth SR 11-1 4-0
2nd 2 Brian Meyer Phillipsburg SR 6-1 3-1
3rd 5 Evan Widing Pennridge JR 12-3 5-1
4th 11 Cole Flanagan Council Rock South SO 10-5 4-2
5th 3 Angelo Mahaffey Saucon Valley SR 9-2 5-2
6th 4 Luke Hirtzel Warwick SR 7-2 4-3
7th 7 Stephen Herb Northern Lebanon SR 9-3 4-2
8th 8 Michael Kistler Northampton JR 6-2 3-3
160 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Chase Anklam Pen Argyl SR 7-1 4-0
2nd 6 Dillon Sheehy Council Rock North SO 4-4 4-1
3rd 8 Gaven Krazer Easton JR 6-2 6-1
4th 5 Blaise Bressler Northern Lebanon SR 12-2 6-2
5th 4 Jackson Bernhard Northwestern Lehigh SR 4-2 4-2
6th 2 Ben McQuillen Blue Mountain SR 10-1 2-3
7th 12 Thomas Spirk Saucon Valley SO 7-3 4-2
8th 3 Patrick O'Neill North Penn JR 9-2 2-3
170 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Caleb Clymer Northwestern Lehigh SR 6-0 4-0
2nd 7 Logan Green Pennridge SO 9-2 4-1
3rd 8 Lance Wissing Phillipsburg SR 9-1 6-1
4th 4 Nik Korbich Council Rock South JR 8-5 3-2
5th 19 Joshua Talijan Bethlehem Liberty JR 2-0 4-2
6th 11 Michael Gradwell Spring-Ford SR 5-3 4-3
182 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Joshua Stillings Pennridge SR 11-1 4-0
2nd 2 Cade Wilson Nazareth SR 9-3 3-1
3rd 6 Andrew Kidd Delaware Valley SR 6-3 4-1
4th 3 Cole Painter Pottsville SR 9-1 4-2
5th 4 Kolt Schaeffer Tri Valley JR 6-0 3-2
6th 8 Dane Csenesits Saucon Valley SO 9-2 4-3
7th 12 Adam Lizak Parkland SR 6-2 5-2
8th 5 Logan Boring Warwick SR 9-0 2-3
195 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 2 Damen Moyer Bethlehem Liberty JR 12-1 4-0
2nd 4 Nate Stine Blue Mountain SR 10-0 3-1
3rd 1 Ben Fromm Cocalico SR 10-1 4-1
4th 3 Shane Noonan Hazleton Area JR 11-2 3-2
5th 7 Tymothy Nevadomsky Pottsville JR 7-3 4-2
6th 20 Tyler Pellechia Easton JR 2-6 4-3
7th 6 Daniel Sibel North Penn SR 7-2 3-2
8th 5 Roland McClune Warwick JR 5-0 2-3
220 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Evan Clark Warwick SR 7-0 4-0
2nd 3 John McCarthy Delaware Valley SR 5-1 3-1
3rd 2 Owen Verespy North Penn SR 10-1 4-1
4th 5 Tyler LaRocca Spring-Ford SR 6-3 3-2
5th 10 Ed Confer Northampton JR 3-2 4-2
6th 4 Kolby Flank Wilson Area SO 8-0 3-3
7th 6 Jacob Frank Easton SR 8-2 3-2
8th 14 Quinn Moyer Northwestern Lehigh SR 5-2 4-3
285 pounds
Place Seed Name School Grade Season Tourney
1st 1 Dan Scheib Tri Valley SR 9-0 4-0
2nd 2 Ryan Stewart Warwick SR 9-0 3-1
3rd 4 Ryan Cody North Penn SR 10-2 5-1
4th 5 Matt Lepore Spring-Ford SR 5-3 3-2
5th 3 John Pineda Easton SR 8-0 3-2
6th 13 Jaden Freeman Bethlehem Liberty JR 11-4 5-3
7th 8 Mike Saint Juste Pottsville SR 7-3 5-2
8th 6 Tommy Mahoney Garnet Valley SR 2-0 3-3